آموزش بازگردانی پیج اینستاگرام دیسیبل شده 

اینستاگرام یک نرم افزار بسیار پرطرفدار است. تصور از بین رفتن تصاویر، ویدیو ها و اطلاعاتی که طی سال‌ها در این حساب قرار گرفته است یا پیج های فروشگاهی یا خدماتی که سال ها برایشان زحمت کشیده شده است، بسیار ناراحت کننده و زیان آور است. اما نحوه کار اینستاگرام به صورتی است که می‌توان برای بازگرداندن پیج دیسبیل شده اقدام کرد. در ادامه در مورد بازگرداندن پیج دیسیبل شده اینستاگرام صحبت می کنیم و چند راه حل موثر ارائه می کنیم. همراه آلا وب سایت باشید.

در قدم اول باید بررسی کنیم که چرا حساب کاربری اینستاگرام دچار مشکل می شود تا بتوانیم روشی برای باز گردانی پیج اینستاگرام پیدا کنیم. دلایل مختلفی برای غیرفعال شدن حساب کاربری اینستاگرام وجود دارد که معمولا افراد هیچ توجهی به آن ‌ها ندارند و یکباره با مشکل مواجه می شوند. در ادامه این طلب برخی از این دلایل را معرفی می کنیم تا شما آنها را بررسی کنید تا در آینده با این گونه مشکلات رو به رو نشوید.

 • یکی از دلایل مهم غیرفعال شدن پیج اینستاگرام استفاده از محتوای کپی است، درست مانند گوگل. اینستاگرام در سال های اخیر قوانین سختگیرانه تری نسبت به کپی مطالب اعمال کرده و پیشرفت فراوانی کرده است. برای همین توصیه می شود به هیچ عنوان از محتوای کپی شده استفاده نکنید.
 • دومین دلیلی که باعث دیسیبل شدن پیج های اینستاگرامی می شود استفاده از فالور، لایک و کامنت فیک است.
 • دلیل دیگر دیسیبل شده پیج های اینستاگرامی انتشار محتوای غیراخلاقی و برخلاف قوانین اینستاگرام است.
 • بیش از حد فعالیت کردن مانند لایک، کامنت، فالو و آنفالو کردن و پست گذاشتن می تواند یکی از دلایل بسته شدن پیج های اینستاگرامی باشد.
 • استفاده از وی پی ان و آی پی های مختلف برای ورود به اینستاگرام.
 • گزارش تخلف و ریپورت شدن های مداوم از سمت کاربران
 • وارد کردن تاریخ تولد با سن کمتر از 13 سال

البته باید اشاره کرد گاهی اوقات محتوای شما خلاف قوانین اینستاگرام نیست اما به خاطر فهم اشتباه اینستاگرام پیج شما غیر فعال می شود. به‌عنوان مثال اگر تصاویر ارسالی زیادی را در مدت زمان کم منتشر کنید و محتوای آن‌ها هم به صورتی باشد که اینستاگرام آن‌ها را  اسپم تشخیص دهد و یا قانون کپی رایت را رعایت نکنید، احتمال دیسیبل شدن حساب اینستاگرام شما وجود دارد. توصیه می کنیم قبل از اینکه بخواهید پیج بزنید خصوصا پیج کاری حتما قوانین اینستاگرام را مطالعه کنید تا دچار مشکل نشوید.

در ادامه آموزش روش های بازگرداندن پیج دیسیبل شده را در اختیارتان قرار می دهیم. اول باید بگویم که این روش ها قطعی نیست و احتمال دارد پیج شما برای همیشه غیرفعال باقی بماند.

برای بازگرداندن پیج دیسیبل شده باید با اینستاگرام وارد مکاتبه شوید و از اینستاگرام بخواهید تا اکانت مسدود شده شما را باز گرداند این روش در صورتی پاسخ می دهد که شما محتوای تصویری از خودتان نداشته باشید و فقط محتوای متنی داشته باشید.

نحوه بازگردانی پیج های دیسیبل شده اینستاگرام

اگر به دلیلی پیج اینستاگرام شما دیسیبل شده است برای بازگردانی آن باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • هنگامی که پیج اینستاگرام شما دیسیبل می شود هنگام ورود به پیج با پیغام: “Your account has been disabled for violating our terms. Learn how you may be able to restore your account” رو به رو می شوید. این پیغام به این معنا می باشد که پیج شما به دلیل عدم رعایت قوانین اینستاگرام غیر فعال شده است. در ادامه از شما می خواهد که اگر اشتباهی رخ داده است اینستاگرام را در جریان بگذارید تا پیج شما را مجدد فعال کند.
 • در ادامه باید گزینه Please let us know را انتخاب نمایید. با انتخاب این گزینه ایستاگرام پیغامی با متن:
 • If you believe your account was deactivated by mistake, please provide the following information, so we can investigate. Please only submit this form if your account was deactivated for not following Instagram’s Community Guidelines and you believe this was a mistake. If you can’t access your account for a different reason, please return to the Help Center to find the appropriate place to report your issue.
 • را به شما نمایش می دهد.
 • این پیغام به این معنا می باشد که اگر فکر می کنید حساب اینستاگرامی شما اشتباهی غیر فعال شده است، این فرم را تکمیل کنید. در صورتی که احساس می کنید حساب اینستاگرام شما به دلایل دیگر غیر فعال شده است از بخش Help Center اینستاگرام مشکل به وجود آمده را گزارش کنید.
 • در ادامه دو گزینه Yes یا No  به شما نمایش داده می شود که شما باید گزینه Yes را انتخاب نمایید و پیام را ارسال کنید.
 • در این مرحله اینستاگرام ازلاعات بیشتری شامل نام، نام کاربری، ایمیل و … را می خواهد.
 • سپس شما باید به اینستاگرام مدارکی ارائه کنید تا صحت درستی کارتان را ثابت کنید. در صورتی که قصد اشتراک گذاری اطلاعات خود با اینستاگرام را ندارید گزینه “I understand I can’t get help with my account if I haven’t uploaded a valid document supporting my business” را انتخاب کنید.
 • در این مرحله یک ایمیل به آدرس ایمیل وارد شده ارسال خواهد شد تا با نوشتن نام و نام کاربریتان برروی کاغذ و ارسال آن هویت خود را به عنوان یک فرد حقیقی ثابت کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که عکس واضح و فرمت آن باید JPEG باشد.
 • با انجام درست مراحل بالا پیج اینستاگرام شما مجدد فعال می شود.

 

2 نکته مهم در رابطه با بازگردانی پیج های دیسیبل شده اینستاگرام

 • مدت زمان بررسی بازگردانی پیج توسط اینستاگرام بین 2 روز تا 2 هفته زمان می برد. در این مدت صبوری کنید.
 • اگر با گذشت دو هفته هیچ پاسخی از اینستاگرام دریافت نکردید در فاصله زمانی مختلف به آدرس support@instagram.com ایمیلی با محتوای اینکه پیج شما بی دلیل غیر فعال شده است.

در این مطلب ما علت دیسیبل شده پیج های اینستاگرامی و راه بازگردانی آن را به شما معرفی کردیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد. لطفا نظرات و تجربیات خود را در این زمینه در بخش نظرات در اختیار ما و سایر کاربران قرار دهید. با تشکر از شما