روش جلوگیری از کاهش کیفیت ویدیو اینستاگرام

اگر شماهم با بی کیفیتی و کاهش کیفیت ویدیو در اینستاگرام مشکل دارید و می خواهید فیلم مورد نظرتان پس از آپلود در اینستاگرام به صورت اچ دی و باکیفیت ظاهر شود، این مطلب را تا انتها دنبال کنید. احتمالا تا به حال، شماهم با معضل بی کیفیتی ویدیو، هنگام اپلود در اینستاگرام مواجه شده اید.

اگرچه این معضل برای دسته ای از کاربران اینستاگرام اهمیت چندانی ندارد؛ اما لازم به ذکر است که کاهش کیفیت ویدیو در اینستاگرام پس از آپلود، می تواند یکی از مشکلات مهم برای بلاگر ها و افرادی که فعالیت جدی تری از این شبکه ی اجتماعی دارند، به حساب بیاید. در این مقاله به رفع این مشکل و عوامل وابسته به آن می پردازیم. همراه آلا وب سایت باشید.

احتمالات غلط

ممکن است افرادی پس از مشاهده ی ویدیوی بی کیفیت خود در اینستاگرام، این چنین فکر کنند که شاید موبایل آنها مشکل دارد! و یا حتی این گونه احتمال می دهند که شاید مشکل از دوربین موبایل شان است؛ اما همیشه این گونه نیست. نرم افزار اینستاگرام در به روزرسانی های اخیرش و با توجه به الگوریتم های جدید خود، اصرار بر این دارد که کیفیت ویدیو های آپلود شده در خودش را از نفس بیندازد و انها را کم کند.

اما این رویداد کاملا مهار شدنیست . روش ها و ترفند هایی برای رفع این مشکل وجود دارد که ویدیوی آپلود شده ی شما در اینستاگرام را به کیفیت اصلی خود برمی گرداند؛ این ترفند ها به دو دسته تقسیم می شود که دسته ی اول مربوط به تنظیمات موبایل، دوربین و ویدیوی شماست و دسته ی دوم مربوط به تنظیمات اینستاگرام است. در ادامه به معرفی و توضیح این عوامل موثر در کیفیت ویدیو، می پردازیم.

عوامل موثر در کاهش کیفیت ویدیو اینستاگرام

همانطور که خواندید، این دسته از عوامل مربوط به کیفیت ویدیو، در رابطه با عوامل وابسته به موبایل، دوربین و تنظیمات موبایل شماست. بدون فوت وقت به معرفی این عوامل می پردازیم.

1. تنظیمات فنی دوربین و موبایل

اگر شما فیلم برداری مناسبی برای محتوای اینستاگرامی خود نکرده باشید، مسلما نباید توقع یک خروجی با کیفیت و مناسب را داشته باشید.‌ بنابر این در ابتدا، خود را بر تنظیمات دوربین فیلم برداری و یا دوربین موبایل کاملا مسلط گردانید تا با رعایت عوامل وابسته به فیلم برداری مانند فوکوس، نور و … بتوانید خروجی مناسبی داشته باشید .

2. فرمت مناسب برای اینستاگرام

احتمالا می دانید که برای یک ویدیو، چندین فرمت مختلف و کاربردی وجود دارد که اینستاگرام فقط تعدادی از آنها را پشتیبانی می کند. در این قسمت باید توجه داشته باشید که فرمت نامناسب برای یک ویدیو و اشتراک گزاری آن در اینستاگرام، می تواند کیفیت آن فیلم را تا سطح بسیار زیادی کاهش دهد؛ و لازم به ذکر است که برای آپلود ویدئو در اینستاگرام، بهترین فرمت MP4 می باشد.

3. فریم ویدیو

فریم یا فریم ریت (FPS) از جمله عوامل موثر در  کیفیت ویدیو است. حتما می دانید که هرچقدر تعداد فریم یک ویدیو بیشتر باشد، کیفیت کلیپ شما هم بیشتر خواهد بود که برای آپلود ویدیو در  اینستاگرام، فریم ۳۰ کافی و مناسب است.

فریم، فرمت و تنظیمات دوربین، عوامل کارگزار و موثر در کیفیت آپلود یک ویدیو هستند که در دسته ی اول عوامل موثر در کیفیت، قرار می گیرند  که باید برای داشتن یک خروجی مطلوب و با کیفیت، به این عوامل توجه کرد و آنها را رعایت کرد.

دسته دوم: عوامل موثر در کاهش کیفیت ویدیو

همانطور که ذکر شد، دسته ی دوم از عوامل موثر در کیفیت یک ویدئو، مربوط به تنظیمات اینستاگرام می شود. در ادامه دو راه کار را ذکر خواهیم کرد که با رعایت آنها می توانید به اینستاگرام بفهمانید که نباید کیفیت ویدیوی شما را کم کند و یا روی آن تاثیری بگذارد.

روش اول: در تنظیمات، (Use Less Data) را خاموش کنید!

اگر برای آپلود ویدیو در اینستاگرام از اینترنت همراه خود استفاده می کنید؛ در برنامه ی اینستاگرام به قسمت پروفایل خود بروید، سپس در قسمت تنظیمات گزینه ی Cellular Data Use را خاموش کنید. این امر باعث می شود که در هنگام آپلود ویدیو، کیفیت فیلم شما کم نشود و در بهترین حالت ممکن بارگزاری شود.

نکته: گزینه ی Use Less Data، فقط برای اینترنت همراه فعال و یا غیر فعال می شود.

روش دوم: از فیلتر های اینستاگرام استفاده نکنید!

برای بارگزاری ویدیو در اینستاگرام با کیفیت مناسب، سعی کنید از فیلتر های اینستا، استفاده نکنید. استفاده از فیلتر های اینستاگرام باعث می شود کیفیت ویدیوی شما کم شود و فریم ریت آن کاهش یابد.

سخن پایانی

در این مطلب تلاش کردیم تا شما را با عوامل موثر بر کیفیت ویدیو هنگام آپلود در اینستاگرام آشنا سازیم و راهکار هایی را برای جلوگیری از کاهش کیفیت ویدیو هنگام آپلود در اینستاگرام، به شما معرفی کنیم . امیدواریم از این مقاله نهایت بهره را برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.