بررسی سرعت وب سایت

اگر شما هم به دنبال رشد وب سایت خود و بالا آمدن آن در نتایج گوگل هستید و می خواهید سایت مورد نظر شما در زمینه ی سئو، حرفی برای گفتن داشته باشد، باید سرعت وب سایت را در نظر داشته باشید. برای این کار باید از ابزارهای تست سرعت سایت کمک بگیرید. در این مطلب 6 ابزار بررسی تست سرعت وب سایت را در اختیار شما قرار داده ایم. همراه آلا وب سایت باشید.

برای داشتن یک وب سایت قدرتمند و موفق، نیازمند عواملی مانند محتوای یونیک، محتوای منصحر به فرد و ظاهر زیبای وب هستید؛ اما نکته ی قابل توجه و کارگزار در این زمینه، سرعت وب سایت شماست که به وسیله ی ابزار ها و نرم افزار های تست سرعت و کیفیت وب سایت، مورد بررسی قرار خواهد گرفت‌.

یک سایت موفق، سرعت بالا و کیفیت قابل قبولی نیز دارد که به آن وب سایت کمک شایانی در رقابت با سایر وب سایت ها، خواهد کرد. همچنین لازم به ذکر است که سرعت وب سایت شما، در سئوی موثر آن، نقش مهمی را ایفا خواهد کرد و از عناوین اصلی سئوی سایت به شمار خواهد رفت. تا به اینجا ذکر شد ‌که برای داشتن یک وب سایت موفق، علاوه بر محتوای یونیک و جذاب، سرعت وب سایت نکته ای مهم و موثر در رشد وب سایت شما خواهد بود.

چرا که هرچقدر سرعت و کیفیت وب سایت شما بالا باشد، برای مخاطب روان تر به عمل خواهد آمد و مخاطبین شما وقت بیشتری را صرف وب سایت شما خواهند کرد؛ در نتیجه بازید وب شما بالا می رود و نتیجه ی بسیار موثر و کارگزاری را به شما هدیه خواهد کرد. به این ترتیب، علاوه بر نکات جانبی سئو و محتوای یونیک، سرعت وب سایت را هم جدی بگیرید.

چگونه متوجه کیفیت و سرعت وب سایت خود شویم؟

برای اینکه بدانید کیفیت و سرعت وب سایت شما در چه مقطع و سطحی قرار دارد، باید سرعت وب سایت خود را بررسی کنید. این عمل به کمک نرم افزار ها و ابزار های مخصوص تست سرعت وب سایت، انجام می شود که در ادامه این مطلب قصد معرفی 6 ابزار تست سرعت وب سایت به شما را داریم.

وب سایت های تست سرعت و کیفیت در ارزیابی خود، چگونه عمل خواهند کرد؟

ابزار ها و وب سایت های سنجش سرعت و کیفیت سایت، عواملی را مورد بررسی و آزمایش قرار می دهند که عبارت است از:

 • اسکریپت ها، فونت ها و افزونه های مختلف
 •  وجود کد های اختلال زا و مضر در جاوا و …
 • خلاصه سازی اسکریپت ها
 •  تصاویر پر حجم و اختلال زا

  6 ابزار بررسی سرعت وب سایت

  بدین سبب، دانستید که سرعت وب سایت شما لایق اهمیت است و لازم است به وسیله ی ابزارهای های بررسی سرعت وب سایت، مورد ارزیابی قرار گیرد. همچنین خواندید که ابزار های تست سرعت وب سایت، چگونه عمل خواهند کرد و چه عواملی را مورد بررسی قرار می دهند.

  اکنون وقت آن رسیده است که با 6 ابزار و وب سایت های سنجش سرعت، آشنا شوید. در ادامه به شما 6 تا از برترین ابزار های تست سرعت و کیفیت سایت را معرفی خواهیم کرد.
  نکته: توجه کنید که برای دریافت سطح کیفیت وب سایت خود، ارزیابی را بیش از یک بار انجام دهید تا به حد واقعی خود برسد.

1 – ابزار pageSpeed Insights گوگل

pageSpeed Insights گوگل یک ابزار بسیار موثر در تست و ارزیابی وب سایت به شمار میرود. این ابزار عوامل ذکر شده ی وب سایت شما را بررسی کرده و از یک تا صد، به سایت شما امتیاز خواهد داد.؛ هرچقدر این نمره بالاتر و نزدیک به ۱۰۰ باشد، نشان دهنده ی این است که سرعت وب سایت شما مطلوب تر و قابل قبول تر است. این نرم افزار در نسخه های موبایلی و دسکتاپ، قابل استفاده خواهد بود.

2 – ابزار GTmetrix

وب سایت gtmetrix، یکی دیگر از ابزار های تست سرعت وب سایت می باشد. این سایت با توجه به شاخص YSlow و بر مبنای pageSpeed، از A تا F به سایت شما امتیاز خواهد داد و نکات قابل توجه را به صورت نمودار ابشاری، محور زمانی، ویدئو، تاریخچه و سوابق، ارائه می کند.

3 – ابزار WebPageTest
این وب سایت هم همانند ابزار های مذکور عمل خواهد کرد و از A تا F با سرعت و کیفیت سایت شما نمره خواهد داد. این وب سایت تست هایی از جمله تست TTFB و فشرده سازی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

4 – ابزار dotcom-monitor

dotcom-monitor یک ابزار ساده اما بسیار کاربردی در تست سرعت وب سایت شما به شمار می آید. این نرم افزار، اطلاعات به دست اماده را به وسیله ی ارزیابی عناوین مهم، به صورت ستونی برای شما به ارائه در می آورد. برای کسب اطلاعات و سرعت هر بخش از سایت خود، با کلیک بر روی آن در این ابزار، میتوانید نتایج به دست اماده را مشاهده نمایید.

5 – ابزار Yellow Lab Tools

تابه اینجا، این ابزار تست سرعت و کیفیت وب سایت نسبت به ابزار های ذکر شده، پیشرفته تر عمل می کند. این نرم افزار بر اساس DOM، شاخص هایی از جمله حجم صفحه، ایرادات جاوا اسکریپت و … به وب سایت شما از A تا F امتیاز خواهد داد.

6 – ابزار DevTools  گوگل کروم

و در آاخر، ابزار DevTools، یکی از مهم ترین نرم افزار هایی است که می توان در تست سرعت وب سایت، از آن استفاده ی شایان و کارگشایی کرد. این ابزار تست سرعت، علی رغم سادگی خود ویژگی های پیشرفته ای دارد که مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کرده است. برای تست و ارزیابی سرعت وب سایت خود، این ابزار را فراموش نکنید .

سخن پایانی
در این مقاله سعی کردیم که اهمیت سرعت و کیفیت وب سایت را در اختیار شما قرار دهیم و 6  تا از بهترین ابزار های موجود برای سنجش سرعت وب سایت را، به شما معرفی کردبم. به یاد داشته باشید که برای داشتن یک سایت موفق، می بایست تمام نکات اصلی و جانبی را رعایت کند، تا در نتایج گوگل، حرفی برای گفتن داشته باشد. امیدواریم از این مقاله نهایت بهره را برده باشید و برای شما مفید بوده باشد. لطفا تجربیات و نظرات خود را در اختیار ما و سایر کاربران قرار دهید با تشکر از شما